Gelen Yorumlar

Örneknesil.com 03/Kasım/2010

Selam ve hayırlar niyaziyle...
Hocamızı yılların tecrübesini taşıyan bir hoca olarak tanıyoruz.
Ancak yıllar önce bir kitabında Allah\'ın hükümleri ile hükmetmeyenlerin küfrünü, fasıklığını, zalimliğini dile getiren âyetlerin Benî İsrail için indirildiğini, Ümmet-i Muhammed\'i bağlamayacağını ifade eden cümleleri vardı. Kitabı okuyunca büyük bir hayal kırıklığı yaşamış, devamını da okumamıştım.
Kitaba geçirerek ebedileştirmeye çalıştığı mana kısaca ifade etmek gerekirse \"Beni İsrail, Allah\'ın hükmü ile hükmetmek zorundadır, Ümmet-i Muhammed ise - haşa- Allah\'ın hükmünü hiçe sayabilir\" manası idi.
Sonraki yıllarda bundan rücu ettiğine dair ne sözlerini duydum, ne de yazısını okudum. Bu yüzden hediye edilen bazı kitaplarını da kabul etmedim, iade ettim.
Bunlardan biri de şu anda tanıtmaya çalıştığınız hatıralarını derc ettiği kitap idi.
Ömür son basamaklarında... Bitmeden evvel Şer\'-i Şerife zıd, Allah\'a ve Rasûlü\'ne (sav) isyan manası taşıyan bu sözlerin tashihini, hak ve hakikatin mü\'min gönüllere ilanını, sözü edilen cümleleri sarf ettiği kitap hala baskı yapıyor ve piyasaya sürülüyorsa toplanmasını rica ediyoruz. Bu yapılmadıkça Hoca Efendi\'yi arkasından hayırla yad etmeyeceğimizin bilinmesini arzu ederim.
Biz ne ilim vasfı taşıyan insanlara, ne de başkalarına öfke taşıyan biri değiliz. Ancak her mü\'minin dinî hassasiyet ifade eden konularda ğayûr olmasının gerektiğine inanıyoruz. Bu konudaki kırgınlığımız da Allah içindir. Bilinmesini arzu eder, tashihi ümid ederiz.
Selam eder, hayırlar ve hasenat içinde olmanızı niyaz ederiz... Dr. Şerafeddin Kalay

Editor 07/Aralık/2010

Sayın Şerafettin Bey;
Yorumunuzu Mehmed Kırkıncı hocamıza ilettik. Kendisi cevap lütfederlerse sitemizde yayınlanacaktır.
Selamlar...