Gelen Yorumlar

muratakbulut 07/Ekim/2010

Allah siz değerli alimlerimizden razı olsun.Sizler de olmasaydınız bizlere kim rehberlik edecekti.Allah hocamıza uzun ömürler bahşetsin.

Akif 12/Ekim/2010

Muhterem Hekimoğlu İsmail bey, 19.04.2007’de Timaş yayınevinde kendisini ziyaretimizde Kırkıncı Hocaefendi ile tanışmasını bize şu şekilde anlattı: “1956 senesinde Erzurum’da vazifeliydim. Mehmed Kırkıncı hocamı duydum, büyük bir İslam âlimi. Onu ziyarete gittim. Anlattığı şeyler bana çok tesir etti.Mehmed Kırkıncı hocam ne anlatıyordu? Okulla camiyi bütünleştiriyordu. Her ayeti, her hadisi mantığın süzgecinden geçiriyordu. İlk defa böyle bir adam gördüm, duydum. Hayranlıkla onu dinledim. Anlattığı şeyler benim hayatıma da ışık tutuyordu.Onu böyle tanıyınca sık sık ziyarete gittim. Hatta bir gün Erzurum’da öyle kar yağıyor ki, göz gözü görmüyor.Ben de kaldığım otelden çıktım, Kırkıncı hocamın bulunduğu Kümbet’e gideceğim. Onun için Cumhuriyet caddesini buldum. Ama sonra, tipiden yolumu kaybettim. Bir baktım ki bir fayton geliyor. Adama dedim ki; “Beni Kırkıncı hocam’ın evine götürür müsün?”Faytoncu döndü,dikkatli dikkatli bana baktı “Yahu sen onu nereden tanıyorsun?” dedi. Dedim; “Nasıl tanımam ya? Dünyanın en büyük âlimlerinden biri.” Faytoncu; “Sen bu sırrı anladınsa, ben de seni oraya bedava götüreceğim” dedi ve beni bedava götürdü oraya. O zaman ben Aşkale’de bulunuyordum. Aşkale’den ta Kümbet’e gece gündüz demez, gelir, giderdim. Şöyle düşünürdüm; “Benim bir çok arkadaşım var, onlar her yere gidiyor da, ben de hocama giderim” derdim ve hocama giderdim.Sonra öğrendim ki, hocamın mektep tahsili yokmuş. “Allah Allah, mektep tahsili olmayan bu şahıs bunları nasıl biliyor ya? Ne kadar bilgili bu şahıs? Demek olabiliyor ya!”Bir binbaşı doktor vardı. Onunla derslere beraber giderdik. Yani ben bir bakıma tahsilsizim, öbürü binbaşı, hem de doktor. O da benimle beraber ders dinliyor ve çok memnun oluyor. Bu husus da çok dikkatimi çekti.Ve böylece Mehmed Kırkıncı hocam bana sadece Risale-i Nurları tanıtmadı, bana hayatı tanıttı. İnsan nereden nerelere gelebilir? Hiç mektep tahsili olmayan bir insan dünyanın en büyük âlimlerinden biri olmuş.. bu bana yol gösterdi. “Ben de böyle çalışacağım” dedim. Yani bir yönden Mehmed Kırkıncı hoca benim hocam oldu, tabiri caizse mürşidim oldu. Onun yetişme tarzına uygun olarak ben de çalışınca, işte birşeyler olabildik.”
http://www.cevaplar.org/index.php?khide=visible&sec=5&sec1=37&yazi_id=5564&menu=1

semih 06/Mayıs/2011

YÜCE RABBİM ÜSTAD BEDİÜZAMAN VE TALEBELERİNDEN VE HİZMET AŞKIYLA YANIP ÇALIŞANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN BİZLEREDE ONLARIN YOLLARINDA GİTMEYİ NASİP ETSİN PEYGAMBERİMİZ HZ.MUHAMMED(S.A.S)SANCAĞI ALTINDA TOPLANMAYI NASİP ETSİN SELAM VE DUA İLE

Eşef Özkaplan 15/Mayıs/2015

Kahraman askerlerden... Ömer Okçu abimiz bu kıymetli vefa yazısından dolayı tebrik ederin. Cumhuriyet idaresinde gerçek cumhuriyet için her fedakarlığı göze alan, Gerçek Cumhuriyetçi Bediüzzamana takılarak mağduriyetler yaşamasına rağmen Ordumuzun Peyganber ocağı ünvanını koruyan Hekimoğlu abimize dualar ederim ki akıbeti hayır olsun.